1“Ennek idejéről és órájáról pedig nem szükséges írnom nektek, testvéreim, 2mert ti magatok is jól tudjátok, hogy az Úr napja úgy jön el, mint éjjel a tolvaj. 3Amikor azt mondják: Békesség és biztonság, akkor tör rájuk hirtelen a végső romlás, mint a fájdalom a várandós asszonyra, és nem fognak megmenekülni. 4Ti azonban, testvéreim, nem vagytok sötétségben, hogy az a nap tolvajként lephetne meg titeket.” 1 Thesszalonika 5,1-4
A Biblia számos helyen beszél arról, hogy az Úr Jézus vissza fog jönni. Lesz egy nap, amikor mindenki számára látható és érzékelhető módon az Úr visszatér, és megítél minden nemzetet, minden embert. A kérdés csak az, hogy mikor jön el ez a nap?
Már a tanítványok is szerették volna tudni ezt az információt, Jézus azonban azt mondta nekik, hogy ezt csak az Atya tudja. De miért is nem ismerhetjük meg ezt a dátumot? Miért olyan nagy titok ez az információ?
Először is azért, mert ha tudnánk, hogy mikor jön el Krisztus, akkor lehetséges, hogy ráérősen élnénk az életünket. Ha például megtudnánk, hogy nem a mi életünkben lesz az Ő eljövetele, elkényelmesednénk a bűnben, megnyugodnánk mindennapi dolgainkban, hiszen nem érhetne váratlanul Jézus érkezése.
Másodszor pedig, ha kiderülne, hogy néhány éven belül megérkezne az Úr, túl nagy biztonságérzetben élnénk. Lehet, hogy nem törődnénk a mával, nem kezdenénk bele semmibe, vagy éppen ellenkezőleg, meggondolatlan dolgokban élnénk hátralévő napjainkat, éveinket, hiszen ki akarnánk használni az itt nekünk szabott időt.
Így azonban, hogy nem tudjuk Jézus visszajövetelének időpontját, mindig készen kell állnunk az Ő fogadására. Nem tudhatjuk, hogy nem-e a mai nap érkezik meg, ezért figyelnünk kell rá, követnünk kell vezetését. Amit pedig itt ránk bízott, abban folyamatosan munkálkodnunk kell, hiszen bármikor visszatérhet, és számon kérhet minket.
Ne bosszankodjunk tehát amiatt, hogy nem tudjuk, mikor érkezik az Úr, hanem éljünk úgy, mint akik bármikor készek örömmel fogadni a Messiást!